IMG_5507

W ramach struktur firmy PPMB Niemce S.A., funkcjonuje odkrywkowy zakład górniczy – kopalnia piasku prowadzona przez spółkę Kruszywa Niemce S.A., jako jednego z największych producentów kruszyw mineralnych w środkowo-wschodniej Polsce. W skład firmy wchodzi m.in. wspomniana kopalnia piasku w Wólce Rokickiej Kolonii oraz nowoczesny zakład przetwórczy produkujący piaski uszlachetnione i suszone.

Kopalnia piasku

Kopalnia piasku o powierzchni 55 ha jest jednym z kluczowych elementów naszej infrastruktury. Dzięki temu, że sami wydobywamy piasek, możemy dobrać jego rodzaj do optymalnego zastosowania w produkcji silikatów. Wydobywany przez nas piasek jest bowiem głównym składnikiem budulcowym dla produkowanych pod marką UNISIL uniwersalnych bloczków silikatowych. Oprócz zastosowania piasku na potrzeby własnej produkcji oferujemy sprzedaż piasków klientom zewnętrznym. Produkowane przez nas piaski i żwiry mają zastosowanie do produkcji betonu, silikatów, asfaltów oraz zapraw.

Nasza oferta obejmuje piaski kopalniane, płukane, suszone oraz inne kruszywa. Stosowne atesty umożliwiają nam poszerzenie oferty o piaski do piaskownic, boisk i innych miejsc użyteczności publicznej. Produkujemy także piaski filtracyjne.

W celu podniesienia jakości naszych usług stale inwestujemy w nowoczesne systemy do suszenia i segregacji piasku. Dla najbardziej wymagających kontrahentów oferujemy piaski spełniające wszystkie wymogi norm zharmonizowanych, dopuszczających do obrotu z odpowiednimi atestami. Oferujemy korzystne warunki dostaw i płatności dla stałych odbiorców hurtowych i firm wykonawczych.

Kruszywa  Niemce  S.A.
ul. Ceramiczna 6,
21-025 Niemce

tel. 81 756 44 00
mail: sekretariat@kruszywa-niemce.com.pl

DZIAŁ HANDLOWY

Iwona Bolek – Kierownik ds. Sprzedaży Kruszyw
tel. 669 808 010, mail: iwona.bolek@ppmb.pl,

Mariusz Giryluk – Kierownik Wytwórni Betonu
tel. 881 400 904, mail: mariusz.giryluk@kruszywa-niemce.com.pl